Opiekun koła Krystyna Katarzyna Załęska

 Zdjęcia młodzieży z koła "Kadr"

 

 

Nadrzędną ideą programu koła informatyczno - fotograficznego jest


rozwijanie zainteresowań uczniów fotografią połączoną z grafiką komputerową.

 


 

Wszystkich miłośników fotografii i  grafiki komputerowej

zapraszamy do uczestnictwa w kole informatyczno - fotograficznym  KADR.

Chętnych prosimy o kontakt z opiekunem koła p. Krystyną Katarzyną ZałęskąInformacje 2016/2017 rok.


Wszystkich zainteresowanych  zapraszam na i VIII Ostrołęcki Festiwal Fotografii pod patronatem Prezydenta Miasta

Spotykamy się: 

13 czwartek godz 19.00 Galeria "Sicily monochrome" wernisaż Jacka Poremby

Autor to fotograf - portrecista, znany już ostrołęckim miłośnikom fotografii z jednej z poprzednich edycji festiwalu. Na rynku fotograficznym od 20 lat. Wystawa „Sicily Monochrome” jest kontynuacją cyklu autorskiego – „Krajobrazy”, powstającego niejako równoległe do głównego nurtu twórczości artysty - portretu.


14 X (piątek)
"Kobiety Peru" Agnieszki Białobrzewskiej wernisaż wystawy, hol OCK, godz. 18.00.

Agnieszka z wykształcenia jest pedagogiem, z zamiłowania podróżnikiem. Odwiedziła już blisko 100 krajów świata, także te leżące poza utartymi szlakami  turystycznymi, jak Iran, Afganistan czy Turkmenistan.

Ludzie w Peru, to barwny rozdział. Szczególnie fotogeniczne są peruwiańskie kobiety. Noszą kopiaste kolorowe spódnice do kolan, tradycyjne kapelusze i wielobarwne chusty na ramionach, w których często ukryte są dzieci. Tkaniny na ubrania robią własnoręcznie na dość prymitywnych krosnach.

 

Konsultacje- 15 października 2016 (sobota), w godz. 11-14 w Galerii Ostrołęka, pl. Bema 14
Przegląd portfolio - konsultacje dla amatorów fotografii w zakresie kompozycji, kadrowania, operowania światłem i tematyki własnych fotografii. Konsultacje poprowadzi Tomek Lendo. 

Konkursy 2015/2016 


Rozwijamy nasze zainteresowania


           Wycieczka do Brukseli

Zdjęcie konkursowe

Natalia Kubeł uczenica pierwszej klasy Technik Architektury Krajobrazu zdobyła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Polska w Unii Europejskiej". Nagrodą jest wyjazd do Brukseli. Zapraszamy do obejrzenia pozoztałych zdjęć w naszej galerii


Warsztaty fotograficzne

Młodzież z naszej szkoły uczestniczyła w  warsztatach fotograficznych ,   które poprowadził  znany i doświadczony    fotograf  Tomasza Lendo.  Głównym celem tego spotkania było poznanie podstaw i tajników fotografowania.   Młodzież dowiedziała się  jak robić zdjęcia, które będą ciekawe, interesujące, przyciągające uwagę.  Jak fotografować w pełni  świadomie i utrwalać najciekawsze chwile w życiu.  Młodzież miała okazję bardziej poznać swój aparat, jego możliwości w tworzeniu profesjonalnych zdjęć.

Panu Tomaszowi Lendo  dziękujemy, że zgodził się poprowadzić warsztaty dla naszej młodzieży i przekazać  cenne informacje i uwagi  z zakresu fotografii

 

 

                                 Ostrołęcki Festiwal Fotografii 2012/2013


Spotkanie z Piotrem Sawickim autorem wernisażu „Pejzaż”


 


4 i 5 października 2012 r. młodzież z koła informatyczno-fotograficznego Kadr uczestniczyła w uroczystym otwarciu IV Festiwalu Fotografii, który rozpoczął się w Galerii Ostrołęka.

Festiwal zainaugurował wernisaż wystawy fotografii Wiktora Wołkowa "Moje Podlasie"

5 października uczestniczyliśmy w wernisażu fotografii członków OFF „Krajobraz” a następnie udaliśmy się  do Galerii Ostrołęka gdzie odbyło się otwarcie wystawy fotografii Piotra Sawickiego „Pejzaż”.

12 października w Galerii Ostrołęka odbędzie się spotkanie z autorem wystawy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.  My tam będziemy.

 


 

Warsztaty fotograficzne w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce

3 kwietnia 2012 roku młodzież z koła „Kadr” wraz z opiekunem p. Krystyną Załęską uczestniczyła w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez p. Adama Wołosza Prezesa Towarzystwa Fotograficznego w Ostrołęce. Zajęcia miały na celu przybliżenie młodzieży technik fotografowania, poznanie przydatnych funkcji ustawień aparatu fotograficznego. Warsztaty podzielone były na trzy części. Pierwsza to typowo teoretyczna podczas której młodzież zdobyła wiedzę na temat fotografowania, w drugiej uczniowie wg. zaleceń p. Wołosza miały za  zadanie fotografować bibliotekę z różnej perspektywy. W części trzeciej P. Wołosz wskazywał dobre i złe ujęcia obiektywem na podstawie zdjęć zrobionych przez młodzież.

W niedługim czasie  w Bibliotece Pedagogicznej w Ostrołęce będzie można obejrzeć galerię zdjęć wykonanych przez uczestników spotkania, a dziś już zapraszamy do naszej galerii  w celu obejrzenia zdjęć ze spotkania.

Opiekun Koła Krystyna Załęska

 

Wernisaż wystawy Czesława Czaplińskiego

              "11 września 10 lat później"

Młodzież z koła informatyczno-fotograficznego „Kadr” wraz z opiekunem p. Krystyną Katarzyną Załęską uczestniczyła w wernisażu fotografii  Czesława Czaplińskiego  „11 września 10 lat później”.

Znakomity fotograf i dziennikarz urodził się w Łodzi. Od 1979 r. Mieszka w Nowym Jorku i w Warszawie. Jest autorem 23 książek i albumów, które znajdowały się na listach bestsellerów, kilkuset artykułów oraz tysięcy zdjęć, opublikowanych na całym świecie. Wystawa „11 września...” w sposób bezpośredni odnosi się do wydarzeń związanych ze zniszczeniem w ataku terrorystycznym dwóch wież World Trade Center w 2001 roku. Pokazuje też to samo miejsce 10 lat później.

Wernisaż fotografii Marka Karewicza - człowieka ze

                      złotym obiektywem.

Grupa młodzieży z koła fotograficznego „Kadr” wraz z opiekunem koła p. Krystyną Załęską wybrała się na wernisaż wystawy fotografii Marka Karewicza w ramach III Ostrołęckiego Festiwalu Fotografii .Młodzież miała okazję porozmawiać z samym bohaterem, dowiadując się cennych informacji na temat fotografii, muzyki . W Galerii odbyła się również projekcja filmu pt. „Człowiek ze złotym obiektywem” poświęcona życiu i twórczości Marka Karewicza. Wernisaż wystawy zakończył się wyświetleniem prezentacji multimedialnej przedstawiającej galerię zdjęć ostrołęckich fotografów.

 

 


Wernisaż wystawy fotografii z planu filmu


             "Bitwa 
Warszawska 1920"

21 października w OCK w odbył się wernisaż wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego z planu filmu Bitwa Warszawska 1920. Uczestnikami wystawy były uczennice z koła informatyczno fotograficznego "Kadr" wraz z opiekunem p. Krystyną Załęską

Autorami fotografii są Czesław Czapliński i Sebastian Horky. Wybitny polski fotograf Czesław Czapliński towarzyszył przez kilka miesięcy aktorom na planie filmu Jerzego Hoffmana. W ten sposób powstały fascynujące zdjęcia. Mieliśmy okazję zobaczyć elementy obrazu zatrzymane w kadrze, dostrzec to, co im umknęło. Część fotografii została specjalnie przygotowana przez Sebastiana Horky w technice 3D.

 


Ludzie Ostrołęki – wystawa fotografii

Grupa młodzieży z koła fotograficznego „Kadr” uczestniczyła w wystawie fotografii członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego, która odbyła się w OCK w Ostrołęce. Wystawa prezentowała portrety ludzi, których życie i praca związana jest z Ostrołęką. Postacie przedstawione na zdjęciach to subiektywny wybór poszczególnych autorów.

W trakcie wernisażu mogliśmy osobiście poznać ludzi związanych a Ostrołęckim Towarzystwem Fotograficznym, czyli autorów wystawy a także ich pracę, zaangażowanie i miłość do fotografii.

 


Paryż w fotografii

Młodzież z koła fotograficznego „Kadr” wraz z opiekunem p. Krystyną Katarzyną Załęską uczestniczyła na wernisażu fotografii pt. „Paryskie kuplety”, który odbył się w Ostrołęckim Centrum Kultury w Ostrołęce.

Indywidualna wystawa Jolanty Góralskiej prezentowała jedno z najbardziej fotogenicznych miast na świecie - Paryż. Na zdjęciach znalazły się zarówno charakterystyczne paryskie budowle, np. Luwr, Wieża Eiffla, Moulin Rouge, jak również mieszkańcy uchwyceni w swej codzienności, czy turyści zwiedzający niezwykłe zakątki miasta.